Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Kolejne miasta sięgają po pieniądze z RPO dla Cittaslow

Logotyp projektu

W środę 7 czerwca marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisze umowy na dofinansowanie inwestycji z pieniędzy zarezerwowanych dla miast należących do sieci Cittaslow. Tym razem wsparcie otrzymają Lubawa i Pasym.

Trwa realizacja Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji Miast Cittaslow. Podpisywanie 50 umów wstępnych zakończyło się w styczniu 2017 roku. Teraz beneficjenci systematycznie składają wnioski na dofinansowanie zaplanowanych wcześniej przedsięwzięć i otrzymują pieniądze.

W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 dla uczestników międzynarodowej sieci zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Polskie Miasta Cittaslow” zarezerwowano łącznie 51,1 mln euro.

Całkowity koszt finalizowanych w środę przedsięwzięć to 9,1 mln zł. Dofinansowanie wynosi blisko 7,3 mln zł.

Unijne pieniądze mają pomóc w wykorzystaniu atutów każdej miejscowości i przystosowaniu przestrzeni publicznej do nowoczesnej działalności turystycznej, kulturalnej i społecznej, a zwłaszcza do aktywizacji mieszkańców. Propozycjami lokalnych samorządów są zazwyczaj renowacje zabytków, adaptacje pomieszczeń do nowych funkcji, zagospodarowanie terenów zielonych, budowa infrastruktury rekreacyjnej i tworzenie szlaków turystycznych.

Zapraszamy na godz. 12.45 do sali 325 Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK