Kontakt

Rozwój regionu

Projekt samorządu wspiera rewitalizację

Ilustracja do tekstu - fot. stockvault.net

Projekt związany ze wzmocnieniem zdolności gmin i działań rewitalizacyjnych zainauguruje konferencja online „Rewitalizacja - niewykorzystany potencjał rozwoju”.

Ideą rewitalizacji jest zastosowanie kompleksowego podejścia do wprowadzania przemian społecznych, ekonomicznych, przestrzennych i technicznych zdegradowanych obszarów miejskich.

Rewitalizacja jest postrzegana jako ważny czynnik rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego, co znalazło odzwierciedlenie w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, zarówno do decydentów, jak i osób zaangażowanych w rewitalizację w miastach i gminach, które są zainteresowane prowadzeniem działań rewitalizacyjnych w oparciu o ustawę o rewitalizacji.

Podczas wydarzenia przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Instytutu Rozwoju Miast i Regionów omówią dotychczasowe działania i wsparcie prowadzenia rewitalizacji w Polsce. Zostaną zaprezentowane dobre praktyki wypracowane w toku działań rewitalizacyjnych, a także cele i założenia wspomnianego projektu. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną konferencja odbędzie się w formule on-line na platformie WEBEX.

Wirtualne spotkanie odbędzie się 9 października 2020 roku, natomiast zgłoszenia przyjmowane są do 30 września drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Potwierdzenie udziału zostanie odesłane pocztą elektroniczną do dnia 5 października 2020 r.

Informacji udzielają:
- Barbara Grządka, Katarzyna Rawa-Gładych tel. 89 537 65 26 (w sprawach dotyczących rejestracji na konferencję)
- Joanna Przegrocka tel. 89 521 93 83 (w sprawach dotyczących projektu);
- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:
Formularza zgłoszeniowy
Program konferencji


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK