Kontakt

Unia i współpraca zagraniczna

Międzynarodowa współpraca podczas pandemii

Ilustracja do tekstu - fot. stockvault.net

Zakończyło się (9 czerwca 2021 roku) webinarium „Współpraca międzynarodowa w dobie pandemii. Doświadczenia i perspektywy”, zorganizowane przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W pierwszej części spotkania prelegenci przedstawili przykłady projektów zrealizowanych w czasie pandemii.

Do nich zaliczają się m.in. „Współpraca się opłaca – aktywni obywatele i aktywne organizacje”, zarządzany przez Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie w ramach programu Erasmus+, „Umbrella 2.0” prowadzonego przez Euroregion Bałtyk czy „Czas na Warmię i Mazury”, zrealizowanego przez Departament Współpracy Międzynarodowej dzięki dotacji z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Eksperci zaprezentowali ponadto wybrane programy grantowe, takie jak Erasmus+, RITA, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, dzięki którym można pozyskać środki finansowe na realizację przedsięwzięć międzynarodowych.

W webinarium wzięli udział przedstawiciele samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych i instytucji edukacyjnych z województwa warmińsko-mazurskiego.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK