Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Odkrywamy gen Warmii i Mazur – historia nr 7

Gen Warmii i Mazur - kampania promocyjna

Bohaterem siódmego odcinka z cyklu #genWarmiiiMazur jest dr Krzysztof Dowgierd – chirurg szczękowy wykonujący operacje twarzoczaszki u dzieci i dorosłych.

Ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo Twarzowej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Kierownik Centrum Wad Twarzoczaszki w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, którą ukończył w 1998 roku. Nie boi się wyzwań, podejmując się najbardziej skomplikowanych operacji twarzoczaszki u dzieci.

W 2013 roku powołał do życia jedyny w Polsce ośrodek interdyscyplinarny leczący kompleksowo dzieci z zespołem Goldenhara. Prowadzony w olsztyńskim Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie oddział, funkcjonuje również w Europejskiej sieci certyfikacyjnej.

Krzysztof Dowgierd swoje zainteresowania rozwijał w zagranicznych placówkach naukowych, z sukcesem wdrażając najlepsze rozwiązania z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej, czaszkowo twarzowej i ortognatycznej w swojej praktyce lekarskiej. Jest doskonałym diagnostą i chirurgiem.

Jego wielospecjalistyczne podejście do leczenia pacjentów z wadami twarzy daje spektakularne efekty. Podejmuje się leczenia i operowania najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych wad twarzoczaszki.  Zarządzanie specjalistycznym zespołem lekarsko-terapeutycznym pozwala na osiąganie najlepszych wyników leczenia w skomplikowanych przypadkach u dzieci i dorosłych.

Krzysztof Dowgierd jest członkiem wielu prestiżowych polskich i zagranicznych towarzystw naukowych oraz  cenionym prelegentem i wykładowcą na krajowych i międzynarodowych kongresach medycznych. Prowadzi również prace badawcze związane z rozwojem ortognatyki. Empatyczny, zawsze uśmiechnięty, przywraca swoim pacjentom wiarę, że mogą żyć w zdrowiu i w pełni akceptować swój wygląd.

Kampania jest realizowana w internecie do lipca 2021 roku m.in.: Facebook Warmia i Mazury, Warmia i Mazury. Zdrowe Życie czysty zysk, Youtubie Warmia i Mazury, Linkedin Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz na stronie www.warmia.mazury.pl


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK