Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Na Warmii i Mazurach rusza "Zielone Lato"

Ilustracja do tekstu - agroturystyka

Konkurs Agro-Eko-Turystyczny „Zielone Lato” to jedna z najstarszych i najbardziej popularnych w naszym województwie inicjatyw.

O miano najlepszych  z najlepszych rywalizują obiekty prowadzące działalność turystyczną na obszarach wiejskich Warmii i Mazur.

Komisja konkursowa, która jest złożona z przedstawicieli samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, odwiedzając zgłoszone obiekty sprawdzi m.in.: standard zakwaterowania i wyposażenia, ofertę świadczonych usług rekreacyjnych, stan sanitarny obiektów, oznakowania obiektu a także możliwości żywienia gości i sposób promocji poszczególnych obiektów.

Laureaci wybierani są w trzech kategoriach:
a) gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika (typowe gospodarstwa agroturystyczne),
b) gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi (inne obiekty turystyczne działające na obszarach wiejskich Warmii i Mazur),
c) zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

Łączna wartość nagród w konkursie wynosi 25 tys. zł (nagroda I stopnia – 4 tys. zł, nagroda II stopnia – 3 tys. zł, nagroda III stopnia – 1 tys. zł).

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2021 roku. Do udziału w tegorocznej edycji zostaną zaproszone również gospodarstwa zgłoszone w roku ubiegłym (ze względu na panujące w kraju obostrzenia epidemiczne inicjatywa nie odbyła się).

Więcej informacji: Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, tel. (89)  521 60 00 lub (89) 521 69 07 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki:
- Regulamin Konkursu Agro-Eko-Turystycznego Zielone Lato 2021
- Formularz zgłoszenia obiektu do Konkursu Agro-Eko-Turystycznego Zielone Lato 2021
- Oświadczenie w sprawie wyrażenia zgody na udział w Konkursie Agro-Eko-Turystycznym Zielone Lato 2021


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK