Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Certyfikaty konkursu „Zielone Lato” przyznane

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim

Uroczystości podsumowującą tegoroczną inicjatywę odbyły się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


W ramach Konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato” komisja konkursowa sprawdza m.in.: standard zakwaterowania i wyposażenia, jakość świadczonych usług rekreacyjnych, stan obiektów, a także możliwości żywienia gości i metody promocji poszczególnych obiektów.

- Z niektórymi spotykamy się już po raz kolejny – mówił podczas spotkania marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin – Chciałbym przede wszystkim pogratulować tej pasji, bo od tego rozpoczyna się stwarzanie propozycji dla gości. Prowadzenie agroturystyki musi być podyktowane własnym stylem życia. Ważna jest również odpowiednia baza, która objęta przecież szczególnymi rygorami.

Laureaci wybierani są spośród kilkudziesięciu zgłoszonych do konkursu obiektów w trzech kategoriach:
a) gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika (typowe gospodarstwa agroturystyczne),
b) gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi (inne obiekty turystyczne działające na obszarach wiejskich Warmii i Mazur),
c) zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

W 2018r. najlepszymi z najlepszych zostali:

W kategorii „wypoczynek na wsi”:
- I miejsca nie przyznano.
- II miejsce otrzymał obiekt SIEDLISKO NA WYGONIE zlokalizowany we wsi Zełwągi, należący do Państwa Darii i Radosława Puszko.
Adres: Zełwągi 49 a, 11-730 Mikołajki. www.nawygonie.pl 
- III miejsce przyznano ANIELSKIEJ DOLINIE z miejscowości Aniołowo, obiektowi którego właścicielką jest Pani Halina Cieśla.
Adres: Aniołowo 34, 14-400 Pasłęk. www.naszeaniołowo.pl 
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał DOM POD DOBRYM ANIOŁEM z miejscowości Krzywonoga. Właścicielką obiektu jest Pani Irena Januszewska.
Adres: Krzywonoga 9 A. 12-300 Pasym. www.poddobrymaniolem.pl 

Nagrody w kategorii „wypoczynek na u rolnika”:
- I miejsce ex aequo otrzymują: Gospodarstwo Agroturystyczno-Hodowlane LUBACZÓWKA z Nakomiad. Właścicielami gospodarstwa są Państwo Anna i Harald Lubeccy.
Adres: Nakomiady 34, 11-400 Kętrzyn. www.lubaczowka.mazury.pl oraz Gospodarstwo Ekologiczne MONIÓWKA z Huty Wielkiej. Właścicielką gospodarstwa jest Pani Monika Płecha.
Adres: Huta Wielka 10, 14-230 Zalewo. www.moniowka.mazury.pl 
- II miejsce otrzymuje Gospodarstwo Agroturystyczne ZIOŁOWY DZBANEK z Sąp. Właścicielem gospodarstwa jest Pan Waldemar Nisiewicz.
Adres: Sąpy 20, 14-420 Młynary. www.ziolowydzbanek.pl 

Nagrodę specjalną w kategorii „zagrody edukacyjne” otrzymuje ZAGRODA EDUKACYJNA PRACOWNIA RZEMIOSŁ DAWNYCH z miejscowości Łęcze, prowadzona przez Państwa Aleksandrę Olszewską i Jakuba Bronickiego.
Adres: Łęcze 97 K, 82-340 Tolkmicko. www.pracownianawsi.blogspot.com 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK