Kontakt

Sport i Zdrowie

Spotkanie ze złotą medalistką ME

Spotkanie Agaty Barwińskiej z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin spotkał się z Agatą Barwińską mistrzynią Europy w żeglarskiej klasie Laser Radial.

W miniony weekend zawodniczka MOS Iława nie tylko obroniła zeszłoroczny brązowy medal europejskiego czempionatu, ale z dużą przewagą wywalczyła złoto w tej olimpijskiej klasie.

- Pani Agata jest niezwykle utalentowana, dlatego te wyniki nie są żadnym przypadkiem. Konsekwentne potwierdzanie swoich umiejętności i formy w imprezie rangi mistrzostw Europy świadczy o dużej klasie sportowca. Jestem dumny, że mogłem złożyć osobiste gratulacje ledwie dwa dni po zdobyciu tego tak ważnego tytułu w sportowej karierze - mówi marszałek Brzezin.

Agata Barwińska na tegorocznej Gali Sportu została Sportowcem Roku Warmii i Mazur, jest także sportową stypendystką Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W tym roku wystartuje jeszcze w grudniowych mistrzostwach świata - będzie się do nich przygotowywała na hiszpańskich wodach.

- Chcę walczyć o medale i choć wiem, że ze sportowym szczęściem różnie bywa, to na pewno przygotuję się najlepiej jak tylko mogę - obiecuje świeżo upieczona mistrzyni Europy.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK