Kontakt

Sport i Zdrowie

To był piłkarski sezon pełen emocji

Ilustracja do tekstu

Piłkarze z Warmii i Mazur, którzy występują na centralnym szczeblu rozgrywkowym, zakończyli zmagania o ligowe punkty.

W minionym sezonie wiele zmian zaszło w olsztyńskim Stomilu, który na co dzień występuje w pierwszej lidze.

Jeszcze w rundzie jesiennej doszło do roszad na stanowisku prezesa – Wojciecha Kowalewskiego zastąpił Grzegorz Lech, który jeszcze do niedawna był zawodnikiem „biało-niebieskich”. Nie obyło się również bez zmian na ławce trenerskiej, bo Adama Majewskiego zastąpił jego dotychczasowy asystent – Piotr Klepczarek.

Olsztynianie w 34. meczach zgromadzili 35. punktów i ostatecznie uplasowali się na 15. pozycji w tabeli (w sezonie 2020/2021 spadała tylko jedna drużyna). W tym czasie zanotowali dziewięć zwycięstw, osiem remisów oraz 17 porażek.

Udany debiut w drugoligowych rozgrywkach zaliczyli piłkarze Sokoła Ostróda. Reprezentanci Warmii i Mazur w 36 spotkania wywalczyli 46 oczek, co dało im 11. miejsce w tabeli. W sezonie zanotowali 14. zwycięstw, 4. porażki oraz 18. porażek.  

Aż do ostatniej kolejki o drugoligowy byt walczyli natomiast zawodnicy Olimpii Elbląg. Wyjazdowy remis (1:1) z KKS 1925 Kalisz przy porażkach innych drużyn zapewniła podopiecznym Jacka Trzeciaka (zastąpił na ławce szkoleniowej Łukasza Kowalskiego i prowadzącego zespół tymczasowo – Dariusza Kaczmarczyka) bezpieczną 16. pozycję w rozgrywkach. Elblążanie zdobyli o jeden punkt więcej od Olimpii Grudziądz czy Błękitnych Stargard.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK