Kontakt

Rozwój regionu

Polska Wschodnia rozwija start up’y

Ilustracja do tekstu

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozstrzygnęła XI rundę konkursu z poddziałania 1.1.2 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 („Rozwój start-upów”).

Konkurs umożliwia rozwinięcie działalności biznesowej startupów, które zakończyły inkubację w ramach jednej z 6 Platform startowych i chcą wprowadzić produkt na rynek krajowy lub zagraniczny, systematycznie zwiększając sprzedaż.

Łączna pula środków w konkursie wynosi 390 mln zł.

W kolejnej rundzie konkursowej złożono łacznie 38 wniosków. Dofinansowanie PARP w wysokości ponad 11 mln zł uzyskało 12 najlepszych projektów, w tym 3 z województwa warmińsko-mazurskiego (wszystkie z Olsztyna). Wśród wyróżnionych start up z naszego regionu znalazły się:
–    HearMe.ai - aplikacja  która automatycznie konwertuje tekst stron  do podcastu lub flash briefingu. Aplikacja umożliwia  również udostępnianie dźwięków z odtwarzaczem, które można dodawać do witryn internetowych.
–    ACTISTRAW -  słomka z aktywnym biodegradowalnym filtrem do picia wody, napojów, soków i mleka. Jest to pierwsze na świecie proste, skuteczne i powszechnie dostępne rozwiązanie poprawiające jakość i bezpieczeństwo ulubionych napojów. Dodatkowo wymienny  filtr
z aktywnym węglem nie eliminuje niezbędnych minerałów zawartych w napojach.
–    VISUS VR – system  nauki  pierwszej pomocy, ratownictwa i edukacji zdrowotnej - bez wychodzenia z domu lub firmie. Immersyjne narzędzie szkoleniowe z wykorzystaniem połączonych 3 form wirtualnej rzeczywistości: interaktywnej i immersyjnej aplikacji VR, filmu sferycznego 360 stopni 3D i filmu 180 stopni 3D.

15 maja 2021 r. rozpoczęła się z kolei kolejna, XIII już runda naboru w konkursie na rozwinięcie działalności biznesowej startupów i potrwa do 28 czerwca 2021 r.

Mikro- i małe przedsiębiorstwa typu startup, które z powodzeniem ukończyły proces inkubacji w jednej z Platform startowych zainteresowane składaniem wniosków powinny zgłosić się do PARP po więcej  szczegółowych informacji na temat naboru pod adresem:   
https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/rozwoj-start-upow-w-polsce-wschodniej

Nabór wniosków w ramach ostatniej - XIV rundy konkursu zakończy się 30.12.2021 r.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK