Kontakt

Rozwój regionu

Trzy stanowiska podczas Konwentu Powiatów

Uczestnicy Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod Bartoszycami

W Dębówku pod Bartoszycami zakończyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Warmińsko-Mazurskiego. W obradach uczestniczył marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Zadaniem Konwentu jest reprezentowanie interesów członków Związku Powiatów Polskich w danym regionie.

Pełni rolę doradczą względem organów ZPP i może w szczególności przyjmować własne stanowiska lub opinie oraz kierować do zarządu ZPP pisma o podjęcie interwencji – w sprawach związanych z celami statutowymi.

Konwent może również współpracować z organami administracji rządowej i samorządowej w danym województwie. Tworzą go starostowie i prezydenci miast na prawach powiatu będący członkami ZPP lub upoważnione przez nich osoby w danym województwie.

Podczas spotkania w Dębówku przyjęli stanowiska związane z nałożeniem przez rząd nowych restrykcji na województwo warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy debatowali również o możliwościach skierowania na Warmię i Mazur dodatkowej puli szczepionek, co pozwoli zintensyfikować działania dotyczące szczepienia mieszkańców regionu przeciwko koronawirusowi.

Zebrani goście zapoznali się ponadto z nową perspektywą rozdania środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2021-2027.

ZOBACZ STANOWISKA KONWENTU


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK