Kontakt

Kultura i Edukacja

Klasyka literatury w nietypowej scenerii

Skansen w Olsztynku

Teatr im. A. Sewruka w Elblągu zaprezentuje „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Mirosława Siedlera w olsztyneckim skansenie.

Od prapremiery Wesela minęło w tym roku 120 lat. Klasyka literatury Młodej Polski to wciąż nie do końca zbadany artystyczny potencjał, który pozwala każdemu inaczej widzieć wiejską zabawę między – dosłownie i w przenośni – dwoma światami.

W izbie rozbrzmiewa muzyka, wszyscy tańczą, a drzwi są otwarte… weselny „small-talk” dotyka coraz poważniejszych kwestii. Stawiane pytania do dzisiaj czekają na odpowiedzi. Kto i kiedy poprawi błędy popełnione ponad sto lat temu?

Bogactwo kostiumów, scenografia oddająca klimat bronowickiej chaty, muzyka, która uśpi naszą czujność, tańce, beztroska i dobra zabawa… a także wizje, majaki, tajemniczy goście. Dylematy i flirty. Wesele to dwa światy. Dwie rodziny. Dwa spojrzenia.

Klimat tego wyjątkowego miejsca będzie idealnym scenograficznym tłem akcji dramatu. Plenerowe spektakle w olsztyneckim skansenie odbędą się 29 oraz 30 lipca 2021 roku (godz. 20).

Projekt Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu realizowany jest wspólnie z Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku i Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

WIĘCEJ INFORMACJI


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK