Kontakt

Kultura i Edukacja

Oratorium na zakończenie sezonu artystycznego

Zakończenie sezonu artystycznego w filharmonii

Zakończył się 74. sezon artystyczny w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. W uroczystościach uczestniczył Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Wierna swojemu wybitnemu patronowi, filharmonia nie przestała się angażować w propagowanie jego twórczości.

Orkiestra opracowała i nagrała kolejne dzieło Feliksa Nowowiejskiego - oratorium „Powrót syna marnotrawnego”, które przedstawiła w czwartkowy wieczór zebranym gościom.

- Był to sezon całkowicie inny niż wszystkie, które pamiętamy i na zakończeniu, które – paradoksalnie – jest jednocześnie nowym otwarciem – mówił podczas spotkania Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - To dla mnie osobiście niezwykle istotna chwila, kiedy po długich miesiącach walki o stan opieki zdrowotnej i regionalnej gospodarki można spotkać się z Państwem i znowu mieć kontakt ze sztuką na żywo.

Feliks Nowowiejski napisał oratorium w 1901 roku podczas pobytu w Berlinie, gdzie studiował pod kierunkiem znakomitego kompozytora i dyrygenta Maxa Brucha.

W najbliższym czasie filharmonia zapowiada dwadzieścia nowych wydarzeń artystycznych i lada chwila rozpocznie ich półroczną kampanię promocyjną.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK