Kontakt

Koronawirus

Wsparcie z Interregu w czasie pandemii

logo interreg

Za nami kolejne posiedzenia Wspólnego Komitetu Monitorującego Programu Litwa-Polska 2014-2020, w trakcie których podjęto pierwsze decyzje o dofinansowaniu projektów transgranicznych w tym przedsięwzięć wspierających walkę z pandemią Covid-19.

Dofinansowanie uzyskał m.in. projekt „Transgraniczna wspólnota porozumienia”, który zostanie zrealizowany wspólnie przez Miasto Ełk oraz Administrację Rejonu Łoździejskiego na Litwie. Łączna kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 500 tys. euro, w tym blisko 400 tys. euro dofinansowania dla ełckiego samorządu.

Przypomnijmy, że rozpoczęty 4 maja br. V nabór wniosków Programu Litwa-Polska prowadzony jest w trybie ciągłym (wnioski oceniane są bezpośrednio po złożeniu aplikacji do Wspólnego Sekretariatu Technicznego) oraz będzie trwał do momentu rozdysponowania wszystkich środków, ale nie dłużej niż do 30 września 2020 r. Decyzje o dofinansowaniu wybranych projektów podejmowane są na posiedzeniach Wspólnego Komitetu Monitorującego, odbywających się cyklicznie online. Kolejne posiedzenia WKM odbędą się w dniach 31.08.br. (III tura projektów, wnioskowana kwota dofinansowania wszystkich złożonych projektów w tej turze wynosi ok. 8 mln euro) oraz 23.09.br. (IV tura projektów, wnioskowana kwota dofinansowania wynosi ok. 7,5 mln euro).

Aktualnie do rozdysponowania beneficjentom pozostała pula środków EFRR z Programu Interreg Litwa-Polska w wysokości ok. 7 mln euro.

Informacji na temat V naboru wniosków Programu Litwa-Polska udziela Regionalny Punkt Kontaktowy Programu w Olsztynie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe informacje o Programie znaleźć można również na stronie www.lietuva-polska.eu oraz www.ewt.warmia.mazury.pl w zakładce Litwa-Polska.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK