Kontakt

Warning: var_dump() expects at least 1 parameter, 0 given in /home/nowyportal.warmia.mazury.pl/public_html/templates/wrota2016/index.php on line 89

Turystyka i promocja regionu

Na koniu i z łukiem na Polach Grunwaldu

Podpisanie listu intencyjnego

Podpisy pod listem intencyjnym związanym z organizacją „VII Majówki z łukiem i koniem” złożyli marszałek Gustaw Marek Brzezin oraz Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem i Michałem Sanczenko z Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego i firmy AMM Archery. O tajnikach tej dyscypliny opowiadała natomiast mistrzyni łucznictwa konnego – Anna Sokólska.

Majówka z łukiem i koniem” to największe międzynarodowe zawody łucznictwa konnego w Polsce. W tym roku zmagania na Polach Grunwaldzkich potrwają od 3 do 6 maja.

- Wymiar tej imprezy jest bardzo istotny, bo doskonale wpisuje się w historię tego miejsca - mówił podczas spotkania marszałek Gustaw Marek Brzezin. – A jest to przecież miejsce szczególne dla nie tylko dla regionu, ale także Polski i całej Europy. „Majówka z łukiem i koniem” doskonale promuje Warmię i Mazury na całym świecie. Na Polach Grunwaldzkich odbywają się przecież zarówno sportowe zmagania oraz liczne imprezy towarzyszące.

Udział w zawodach zapowiedziało blisko 40 zawodników z dziesięciu państw. Swoje umiejętności zaprezentują wirtuozi łucznictwa konnego m.in. z Iranu, Australii, Węgier, Niemiec, Francji, Szwecji oraz Szwajcarii. W tegorocznej edycji zawodów, po raz pierwszy w Polsce zostanie wprowadzona specjalna klasyfikacja drużynowa, obejmująca zespoły dwuosobowe, składające się z jednego seniora i jednego juniora.


Partnerzy

  •  po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK
  •