Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Szukamy „Najlepszych z Najlepszych” na Warmii i Mazurach

05-12-2016

Budynek Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie z lotu ptaka

31 grudnia mija termin zgłaszania kandydatur do nagrody marszałka województwa Laur „Najlepszym z Najlepszych”. Czekamy na sygnały o ogólnopolskich czy międzynarodowych sukcesach naszych mieszkańców, aby docenić ich również na własnym podwórku...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Przyrodniczy konkurs rozstrzygnięty

06-12-2016

IX Regionalny Konkurs Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów.

Piotr Fil z Gimnazjum nr 2 w Giżycku zwyciężył w IX Regionalnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej dla Gimnazjalistów. Organizatorem konkursu było Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Więcej

Społeczeństwo

Informacja o ofercie pozakonkursowej

05-12-2016

Dokumenty- ilustracja do tekstu. Fot. www.stockvault.net

Informujemy, że dnia 5 grudnia Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego rozpatrzył ofertę Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i uznał celowość realizacji zadania pn. „W kręgu polskiej tradycji” – wigilijne spotkanie z działaczami...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

Muzeum fromborskie wśród najlepszych

06-12-2016

Frombork z lotu ptaka

Czasopismo o tematyce samorządowej „Wspólnota”, Wydawnictwa Municipum, opublikowało ranking muzeów w Polsce. W zestawieniu znalazły się placówki muzealne prowadzone przez województwa i masta wojewódzkie, których oferta przyciągnęła najwięcej odwiedzających (opracowane na...

Więcej

Kultura

Spotkanie z muzyką filmową

06-12-2016

Afisze

Od środy do soboty (8-9 grudnia) w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej będzie można posłuchać największych kinowych przebojów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Więcej

Edukacja i Sport

Młode piłkarki z mistrzostwem Polski

06-12-2016

Ilustracja do tekstu

W Gliwicach zakończyły się mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 16. Ze zwycięstwa cieszyły się młode zawodniczki olsztyńskiego Stomilu. W spotkaniu finałowym Stomil wygrał 2:0 z Broniowianką Kraków. Dwie bramki...

Więcej

GizyckoWystawy, regaty żeglarskie czy występy artystów odbywać się od 11 do 21 lipca 2013 roku.

 

Tegoroczne spotkania na Mazurach rozpoczną się od projekcji filmu o tematyce morskiej i pracy rybaków „Morskie opowieści” oraz spotkaniem z Jerzym Porębskim (11 lipca, Giżyckie Centrum Kultury, godz. 19). Dzień później na miejskiej plaży zaplanowano występy przedszkolaków „SZANTKI 2013” (godz. 13).

 

Podczas festiwalu piosenki żeglarskiej i morskiej „Szanty w Giżycku” (12-13 lipca) w Twierdzy Boyen wystąpią najpopularniejsze zespoły z całej Polski. Z kolei na Niegocinie miłośnicy żagli wystartują w regatach „O 7 Cudów Mazur” (13 lipca 2013), natomiast od 20-21 lipca zawodnicy z klas Laser Radial, Cadet, Optimist rywalizować będą w „Pucharze Mazur”.

 

Plenerowe projekcje najnowszych dokumentów żeglarskich prezentowanych na festiwalu filmowym Jacht Film w Gdańsku odbędzie się 18 lipca, a zakończenie Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego i Święta Wody zaplanowano na 21 lipca.

 

Impreza jest realizowana w ramach projektu „Giżycko 2011 – 2013 – budowa marki, promocja lokalnej gospodarki poprzez organizację oraz udział w ponadlokalnych i regionalnych wydarzeniach”, dofinansowanego  ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Warmia i Mazury na lata 2007-2013.