Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Przedsiębiorcy i Gminy Fair Play u marszałka

10-02-2016

Przedsiębiorcy i Gminy Fair Play u marszałka

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin spotka się z laureatami XVIII edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play” i XIV edycji Konkursu „Gmina Fair Play”. Ideą programu PFP jest promocja zasad...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Konkurs ekologiczny dla młodzieży

10-02-2016

Konkurs ekologiczny dla młodzieży

„Masz wybór segreguj, odzyskaj – odpady opakowaniowe” to konkurs na komiks, w którym mogą wziąć udział wszyscy uczniowie. Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół działających na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego...

Więcej

Społeczeństwo

Szukamy najskuteczniejszych obrońców seniorów

10-02-2016

Szukamy najskuteczniejszych obrońców seniorów

W ramach kampanii „Bezpieczny Senior” zorganizowany został konkurs, którego celem jest promowanie dobrych praktyk w przeciwdziałaniu oszustwom, przemocy i przestępstwom wobec osób starszych. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 maja 2016.

Więcej

Turystyka i promocja regionu

O nietypowych atrakcjach Jezioraka

10-02-2016

O nietypowych atrakcjach Jezioraka

Cykl spotkań „Porozmawiajmy o Jezioraku” rozpocznie się 18 lutego 2016 roku w Iławie. Będą miały formę prelekcji, dyskusji oraz wykładów. Cały cykl podzielony został na 3 edycje – zimowo-wiosenną, letnią...

Więcej

Kultura

Tworzymy kanon kulturowy Warmii i Mazur

10-02-2016

Tworzymy kanon kulturowy Warmii i Mazur

Fundacja Borussia zaprasza do wspólnego stworzenia kanonu kulturowego regionu. Każdy może zadecydować, które miejsca pamięci są ważne i stanowią o tożsamości naszej małej ojczyzny.

Więcej

Edukacja i Sport

Finansowy zastrzyk dla sportu w regionie

10-02-2016

Finansowy zastrzyk dla sportu w regionie

Samorząd województwa wspiera rozwój kultury fizycznej w regionie. Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań samorządu pozwoli m.in. upowszechniać i popularyzować sport środowisk akademickich, paraolimpijskich czy osób niepełnosprawnych. Wsparcie otrzymają...

Więcej

GizyckoWystawy, regaty żeglarskie czy występy artystów odbywać się od 11 do 21 lipca 2013 roku.

 

Tegoroczne spotkania na Mazurach rozpoczną się od projekcji filmu o tematyce morskiej i pracy rybaków „Morskie opowieści” oraz spotkaniem z Jerzym Porębskim (11 lipca, Giżyckie Centrum Kultury, godz. 19). Dzień później na miejskiej plaży zaplanowano występy przedszkolaków „SZANTKI 2013” (godz. 13).

 

Podczas festiwalu piosenki żeglarskiej i morskiej „Szanty w Giżycku” (12-13 lipca) w Twierdzy Boyen wystąpią najpopularniejsze zespoły z całej Polski. Z kolei na Niegocinie miłośnicy żagli wystartują w regatach „O 7 Cudów Mazur” (13 lipca 2013), natomiast od 20-21 lipca zawodnicy z klas Laser Radial, Cadet, Optimist rywalizować będą w „Pucharze Mazur”.

 

Plenerowe projekcje najnowszych dokumentów żeglarskich prezentowanych na festiwalu filmowym Jacht Film w Gdańsku odbędzie się 18 lipca, a zakończenie Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego i Święta Wody zaplanowano na 21 lipca.

 

Impreza jest realizowana w ramach projektu „Giżycko 2011 – 2013 – budowa marki, promocja lokalnej gospodarki poprzez organizację oraz udział w ponadlokalnych i regionalnych wydarzeniach”, dofinansowanego  ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Warmia i Mazury na lata 2007-2013.