Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

II Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe z artystycznym akcentem

02-10-2015

II Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe z artystycznym akcentem

Wernisażem wystawy forograficznej „Warmia i Mazury – zielone i bezpieczne drogi” rozpocznie się w niedzielę 4 października II Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe, które w tym roku odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim. Zarząd...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Brać łowiecka spotka się w Ostródzie

02-10-2015

Brać łowiecka spotka się w Ostródzie

Targi Hubertus Arena to wyjątkowe wydarzenie prezentujące kompleksową ofertę branży łowieckiej, myśliwskiej, jeździeckiej i szeroko rozumianego outdooru. Impreza potrwa od 2 do 4 października 2015 roku. Ideą targów, jest stworzenie komfortowych...

Więcej

Społeczeństwo

Spotkanie z okazji Dnia Seniora

02-10-2015

Spotkanie z okazji Dnia Seniora

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Olsztynie odbyła się konferencja pod hasłem „ W poszukiwaniu i aktywizowaniu ukrytych potencjałów”. Samorząd województwa reprezentował na niej marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Więcej

Turystyka i promocja regionu

Smaki jesieni w olsztyneckim skansenie

02-10-2015

Smaki jesieni w olsztyneckim skansenie

Tematem przewodnim imprezy, która odbędzie się 4 października 2015 roku w Olsztynku, będzie ziemniak. Dawniej po zakończeniu żniw, kolejną ważną czynnością gospodarską było rozpoczęcie wykopów ziemniaków. W wydarzenie to zaangażowane były...

Więcej

Kultura

Nowe logo i transmisja Trubadura

02-10-2015

Nowe logo i transmisja Trubadura

W Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie będzie można wysłuchać „Trubadura” Giuseppe Verdiego. To pierwsza w tym sezonie transmisja na żywo widowiska z The Metropolitan Opera.

Więcej

Edukacja i Sport

Oficjalna inauguracja na uniwersytecie

02-10-2015

Oficjalna inauguracja na uniwersytecie

W uroczystości z okazji rozpoczęcia roku akademickiego 2015/2016 wziął udział m.in. marszałek Gustaw Marek Brzezin. Inauguracja odbyła się w piątek (2 października) na terenie Uniwesrytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Więcej

GizyckoWystawy, regaty żeglarskie czy występy artystów odbywać się od 11 do 21 lipca 2013 roku.

 

Tegoroczne spotkania na Mazurach rozpoczną się od projekcji filmu o tematyce morskiej i pracy rybaków „Morskie opowieści” oraz spotkaniem z Jerzym Porębskim (11 lipca, Giżyckie Centrum Kultury, godz. 19). Dzień później na miejskiej plaży zaplanowano występy przedszkolaków „SZANTKI 2013” (godz. 13).

 

Podczas festiwalu piosenki żeglarskiej i morskiej „Szanty w Giżycku” (12-13 lipca) w Twierdzy Boyen wystąpią najpopularniejsze zespoły z całej Polski. Z kolei na Niegocinie miłośnicy żagli wystartują w regatach „O 7 Cudów Mazur” (13 lipca 2013), natomiast od 20-21 lipca zawodnicy z klas Laser Radial, Cadet, Optimist rywalizować będą w „Pucharze Mazur”.

 

Plenerowe projekcje najnowszych dokumentów żeglarskich prezentowanych na festiwalu filmowym Jacht Film w Gdańsku odbędzie się 18 lipca, a zakończenie Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego i Święta Wody zaplanowano na 21 lipca.

 

Impreza jest realizowana w ramach projektu „Giżycko 2011 – 2013 – budowa marki, promocja lokalnej gospodarki poprzez organizację oraz udział w ponadlokalnych i regionalnych wydarzeniach”, dofinansowanego  ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Warmia i Mazury na lata 2007-2013.