Artykuły z kategorii

Stary Ratusz Olsztyn, fot. Tomasz RaczyńskiWernisaż wystawy z 40-lecia Zespołu Szkół Specjalnych przy Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży WZLP w Olsztynie odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godz. 10 w Galerii Stary Ratusz WBP (ul. Stare Miasto 33).


 
Od ponad czterdziestu lat w Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej WZLP w Olsztynie istnieje szkoła, do której uczęszczają pacjenci. Praca z uczniem-pacjentem obejmuje zajęcia dydaktyczne i wychowawcze, których najważniejszym elementem jest terapia.

 

Na zajęciach wychowawczo-terapeutycznych dziecko, u którego poprzez działania wspierające udało się obudzić aktywność twórczą, urzeczywistnia w niej swoje najbardziej skrywane uczucia niejednokrotnie zbyt trudne, by o nich swobodnie mówić i realizuje swoje marzenia i wyobrażenia. Zajęcia Muzykoterapii i Ruchu Rozwijającego na bazie metody Weroniki Sherborne pozwalają rozwijać w naszych wychowankach poczucie wartości i własnych granic, a także szacunek i otwartość na innych.

 

Spotkania Społeczności Terapeutycznej uczą zasad współżycia w grupie, bezpiecznego dokonywania samooceny i podnoszenia oraz utrwalania poczucia własnej wartości.

 

Dzięki zajęciom dydaktycznym istnieje możliwość kontynuacji nauki systematycznie i na miarę możliwości uczniów. Jeśli okres pobytu w szpitalu pokrywa się z terminami sprawdzianu VI klasy szkoły podstawowej i egzaminów gimnazjalnych uczniowie aktualnie leczący się w szpitalu mogą przystąpić do nich w naszej szkole.

 

Wystawa prezentuje prace wykonane przez uczniów-pacjentów pod kierunkiem pani D. Kaczmarek, G. Borys, A. Werra-Świąteckiej, w ramach realizacji programu „Historia, sztuka, dzień dzisiejszy państw Unii Europejskiej”, realizowanego w latach 2003-2012.

 

Autorzy prac podczas pobytu w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie byli uczniami Zespołu Szkół mieszczącego się przy Al. Wojska Polskiego 35, 10 – 228 Olsztyn, tel. 89-526 54 29, 89-513 15 63, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Informacja za: WBP Olsztyn