Artykuły z kategorii

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Ogólnopolska konferencja „Chiron – szkoła z potencjałem” odbędzie się 5 kwietnia 2017 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Konferencja została zorganizowana w ramach pilotażowego projektu „Analityka edukacyjna w szkołach wyższych” i pod patronatem Fundacji Rektorów Polskich. W 2016 roku przedstawiciele UWM szczegółowo przeanalizowali losy swoich studentów w kontekście ukończonej przez nich szkoły średniej.

Dekoracja medalistów podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii

Michał Weroński zajął trzecie miejsce na dystansie 500 m w łyżwiarstwie szybkim podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii.

Uplasował się za przedstawicielami Austrii i Holandii.

Film. Fot. pixabay.com

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprasza na warsztaty pt. „Film na lekcjach języka polskiego w szkole ponadgimnazjalnej. Korespondencja sztuk”.

Zajęcia odbędą się 1 kwietnia w Zespole Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku (ul. Zamkowa 6) w godz. 9 - 14. Poprowadzi ekspert z Filmoteki Narodowej.

Fot. www.stockvault.net

Będzie to można zrobić pod okiem doświadczonych trenerów i dietetyków. Projekt składa się z dwóch etapów.

Pierwszy to akcja „Obudź borsuka”, skierowany do wszystkich chcących zadbać o swoją formę. Przez dwa najbliższe miesiące osoby z widoczną nadwagą do aktywności, otrzymają wsparcie związane ze zdrowym odżywianiem i zmianą nawyków.